2015 Новини Резиденції Діда Мороза: Відкриття Майстерень Діда Мороза у м. Вінниці
Керування дозволамиКерування дозволами

Відкриття Майстерень Діда Мороза у м. Вінниці

4.JPGНарешті в наше місто прийшла зима з найулюбленішими для всієї дітвори, та й для дорослих святами – Днем Святого Миколая, Новим роком, Різдвом. Діти очікують омріяних подарунків, а дорослі починають вірити в чудеса і здійснення найзаповітніших мрій. І хоча зима поки що не радує нас приємним морозцем з хрустким сніжком, в наших можливостях створити зимову казку своїми руками.
В місті стартував інтерактивний проект, завдяки якому 19 грудня о 15.00 год. в бібліотеках Вінницької міської централізованої розпочали роботу «Майстерні Діда Мороза». 10 бібліотек в різних куточках міста з 19 грудня 2014 р. до 14 січня 2015 р. з 15.00 до 17.00 год. навчатимуть всіх бажаючих виробляти новорічні вітальні листівки, гірлянди, ялинкові прикраси, ялинки з різних видів матеріалів, різдвяні дзвіночки, янголяток, маски та багато інших речей, якими можна буде порадувати своїх рідних та друзів.
На відкриття «Майстерні Діда Мороза» о 14.00 годині в Центральну міську бібліотеку ім. І. В. Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4) завітав справжнісінький головний вінницький Дід Мороз, що з 20 грудня проживатиме в своїй резиденції в центрі міста. Дід Мороз водив з дітьми хороводи, грав в ігри, і, звичайно, роздавав подарунки. Баба-Яга всіляко намагалася зіпсувати дітям свято, але за допомогою Феї Казки та Снігуроньки, виправилася і стала святкувати разом з усіма. В програмі свята була і міні-вистава «Новорічні пригоди Маші та Ведмедя». А на завершення відбувся майстер-клас від Снігуроньки.
Центральна бібліотека для дітей та юнацтва, що розташована на пр. Космонавтів, 63, відкривала «Майстерні Діда Мороза» святом «Взимку весело усім: і дорослим і малим», яке розпочалось об 11.00. Члени бібліотечного клубу «Веселка» кликали в гості святого Миколая, а Капосник та вреднюча Капосниця, яка з’явилась замість святого Миколая, псували дітям святкування. Але святий Миколай перевиховав неслухняних дітей і всі отримали подарунки. О 15.00 год. гості бібліотеки взяли участь у театралізованій виставі «По дорозі йде дідусь з купою дарунків - це несе вже Миколай дітям подарунки» у виконанні юних акторів дитячого полонійного театру «Діалог» і продовжили свято театралізованою казкою «Дюймовочка» та інсценуванням віршів Яна Бжехви, дитячого польського письменника. Члени гуртка «Друзі бібліотеки» підготували пісенно-поетичну композицію «Святого Миколая в піснях прославляємо», до якої приєдналися всі присутні на святі і діти, і дорослі. Потім всі дружно танцювали запальну «зумбу». А на завершення відбувся майстер-клас з витинанок «Вальс сніжинок».
В бібліотеці-філії №11 (вул. Свердлова, 189) «Майстерня Діда Мороза» відкрилася о 15.00 святом «Сипле чарами зима». Розпочалась святкова програма з літературно-музичної композиції «Ой хто-хто Миколая любить». Діти співали пісні про святого Миколая, розповідали легенди та вірші, в тому числі власного творення. Але й тут свято не пройшло без лиходійства. Розвередувалася Коза – символ наступаючого року – не пускала до юних учасників свята Діда Мороза і Снігуроньку. Але, як завжди в казці, добро перемогло зло – відбувся майстер-клас з аплікації «Символ року», Коза лишилась задоволена, а Дід Мороз із Снігуронькою все ж таки прийшли з розвагами, конкурсами та подарунками.
Бібліотеки-філії №2 та №6 проводили майстер-клас з витинанки «Новорічний малюнок на вікні», бібліотека №8 – із виготовлення панно «Зимовий пейзаж» з кольорового паперу у техніці «орігамі», а бібліотека №16 - із виготовлення гірлянд з кольорового паперу.
Упродовж перших трьох днів роботи «майстерень» відвідувачі виготовляли новорічні подарунки та листівки воїнам АТО.
Під час дії інтерактивного проекту в бібліотеках відбудеться для дітей міський конкурс творчих робіт «Новорічно-різдвяний вернісаж» та проходитиме благодійна акція «Подаруй військовим смак домашньої теплоти – принеси чай або каву» для воїнів АТО.
Детальніша інформація про тематику занять та їх проведення розміщена на сайті ВМ ЦБС http://www.vinbiblio.com.ua/